fbpx

Orzeł królewski

kura2aPewien człowiek znalazł jajko orła. Zabrał je i włożył do gniazda kurzego w zagrodzie. Orzełek wylągł się z kurczętami i wyrósł wraz z nimi.

Orzeł przez całe życie zachowywał się jak kury z podwórka, myśląc, że jest podwórkowym kogutem. Drapał w ziemi, szukając glist i robaków. Piał i gdakał. Potrafił nawet trzepotać skrzydłami i fruwać kilka metrów w powietrzu. No bo przecież, czy nie tak właśnie fruwają koguty?
Minęły lata i orzeł się zestarzał. Pewnego dnia zauważył wysoko nad sobą ptaka. Płynął elegancko i majestatycznie wśród prądów powietrza, ledwo poruszając potężnymi, złocistymi skrzydłami.
Stary orzeł patrzył w górę oszołomiony.
– Co to jest? – zapytał stojącą obok kurę.
– To jest orzeł, król ptaków – odrzekła kura, ale nie myśl o tym. Ty i ja jesteśmy inni niż on.
Tak więc orzeł więcej o tym nie myślał i umarł, wierząc, że jest kogutem w zagrodzie.
Z opowiadań „Śpiew ptaka” – Anthony DeMello.
Nasze przekonania o sobie samym, determinują działania jakie podejmujemy lub nie podejmujemy. Jednym ze skutków ograniczających przekonań jest nawyk odwlekania. To  jak go pokonać i działać skutecznie, omawiamy i  ćwiczymy  na warsztacie „7 kroków aby pokonać nawyk odwlekania”.
Zrób to i skorzystaj – 15 września o godz. 17.
Albo nie, odłóż to na później – na KIEDYŚ.

Termin: 15 września 2016 r, godz. 17-21
Miejsce: Business Link, ul. Lipowa – Lublin
Szczegóły: https://web.facebook.com/events/1751497155110634/

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>